top of page

Bireysel

Sınav Puanları Artanlar

ÖSYM PUANLARI ARTANLAR

Merkezimize gelen 19 yaşında bayan lise mezunu RD. ilk görüşmesinde takıntılarının ve her konuda endişesinin olduğunu, yaşını güzel bir şekilde yaşayamadığını, her konuda öfkeli ve sinirli olduğunu, dikkat ve konsantrasyonunun az olduğunu, dersin başına oturamadığını ve sıkıldığını, düşüncelerin sürekli onu meşgul ettiğini söylemişti. Hayattan zevk almadığını, kendine güveninin olmadığını, insanların onu aşağılayabileceğine dair kuşkuları olduğunu da eklemiştir. İki senedir girdiği Universite sınavında başarısız olduğunu Neurofeedback yönteminden yararlanmak istediğini belirmişti.

 

Uygulanan neurobiofeedback seanslardan sonra genel durumunun daha iyi olduğu, evde iş yapmaya başladığı, takıntılarının ciddi derecede azaldığı, dikkat ve konsantrasyonunun arttığı, derslerinin önceye oranla daha iyi olduğu, önceki sınava oranla bu seneki ÖSYM puanında artış olduğu, 224’ten 140 puan artışla 364’e yükseldiği, Türk Dili ve Edebiyatı sorularından 14 doğru yaparken 30  doğru yağabildiğini gördük.

 

Merkezimize gelen 17 yaşında lise son sınıf öğrencisi TÖ. ilk görüşmesinde dikkatinin düşük olduğundan, ani dalgınlıklar yaşadığından, dersi takip etmekte sıkıntı yaşadığından, iki ay önce işlenen konuyu hatırlamada güçlük çektiği ve unuttuğundan bahsetmiştir. Annesine karşı ani patlamalarınının olduğunu ve baş dönmeleri olduğunuda eklemiştir.

 

Uygulanan neurobiofeedback seanslardan sonra girdiği sınavlardaki netlerinin ve dolayısıyla puanlarının ortalama 100 puan arttığı, sınavlarda sıkılmadığı, dikkatinde artış olduğu, takıntılarında azalma olduğu, baş dönmelerinin olmadığı, hayattan zevk aldığı rapor edilmiştir.

Merkezimize gelen 19 yaşındaki bayan A.S. ders başarısının düşük olduğu, gergin ve unutkan olduğu için neurofeedback yönteminden yararlanmak isteği ile gelmiştir.

 

Uygulanan seanslar sonucunda panik atak yaşamadığı, ders başarısının arttığı, puanının ÖSYM puanının 350’den 80 puan artış ile 430’a yükseldiği, gerginliğinin ve unutkanlığının kalmadığı bilgisi alınmıştır.

bottom of page